O festivalu

Zajímají vás informace o festivalu Hudba bez hranic?

Václav Neckář, Jana Kirschner a stovky dalších muzikantů ze čtyř zemí zahrají v Dolních Studénkách

 

 

 

Koncertem legendy české hudby zpěváka Václava Neckáře a Jana Kirschner vyvrcholí čtrnáctý ročník festivalu Hudba bez hranic. Ten se uskuteční od pátku 22. do neděle 24. června v Dolních Studénkách i na dalších místech na Šumpersku. V programu se představí pět stovek účinkujících. 

 

 „Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako jazz, ska, pop, punk nebo rock. Letos potvrdilo účast patnáct kapel a mažoretkových skupin ze čtyř zemí,“ upřesnil organizační ředitel festivalu Radim Sršeň. 

 

Třídenní přehlídka vytáhne největší programový trumf hned na úvod. Už v pátek 22. června zaplní kulturní areál v Dolních Studénkách stovky posluchačů a fanoušků, aby se staly svědky vzácného okamžiku, kdy se na jednom pódiu vystřídají ikona české populární hudby Václav Neckář a Jana Kirschner. Václav Neckář se svou kapelou Bacily zavzpomíná nejen na slavné období 60. let, kdy vznikaly jeho nejslavnější písně, ale zazní také písničky z jeho současné tvorby. Ještě před tím se na úvod v devatenáct hodin představí v roli předskokana formace Obzzor ze Zábřeha. 

 

V sobotu 23. června od půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami ulicemi v centru Šumperka a následně budou koncertovat „Na Točáku“ a v parku „U Sovy“ před vlastivědným muzeem. 

 

Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 projde obcí paprskový průvod. Na něj po čtrnácté hodině navážou vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v místím kulturním areálu. Sobotní večer vyvrcholí unikátním Koncertem filmové hudby s videoprojekcí v podání Dechového orchestru Zábřeh, pěveckých sborů TapTýda Loučná nad Desnou a Oculos Meos Šumperk. Poté publikum pobaví zábavová kapela Méďa Band. 

Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov, letos konkrétně v bludovských lázních. 

 

„Každý rok se počet posluchačů festivalu zvyšuje, což nám dělá ohromnou radost. Loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Letos se tuto hranici pokusíme posunout zase o kousek dál,“ směje se umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.

 

Zahraničními hosty čtrnáctého ročníku budou orchestry z Polska, Finska a Slovenska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ spočítal Sršeň. Hudba bez hranic není jen hudební přehlídkou, ale také festivalem setkávání mladých lidí z evropských zemí. Jim i posluchačům umožňuje poznávat historii, kulturu a mentalitu evropských sousedů.  

 

Záštitu nad festivalem převzali a svou účast přislíbili hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Petr Gazdík, senátor Parlamentu ČR Zdeněk Brož a Stanislav Polčák - poslanec Evropského parlamentu. 

 

Vstup na akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na páteční koncert kapely Obzzor,  Václava Neckáře a Jana Kirschner zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun a v den akce 290 korun.  

 

Facebook