O festivalu

Zajímají vás informace o festivalu Hudba bez hranic?

Hudba bez hranic letos láká na legendární Olympic, oblíbené „Radečky“, známé pěvecké hvězdy a dalších pět stovek umělců

 

Populární kapely Olympic, O5 a Radeček a dále úspěšní sólisté Dasha a Jan Smigmator budou hlavními lákadly dvanáctého ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 23. do neděle 25. června v Dolních Studénkách i na jiných místech našeho regionu. Galavečer s koncertem „Radečků“ a Olympiku v čele s Petrem Jandou vypukne v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek v 19 hodin.

 

„Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako jazz, ska, punk nebo rock. Letos potvrdilo účast čtrnáct kapel a mažoretkových skupin ze šesti zemí,“ podotkl organizační ředitel festivalu Radim Sršeň. 

 

V sobotu od půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat Na Točáku a v parku „u sovy“ před vlastivědným muzeem. 

 

Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 hodin projde průvod obcí, na který po 14. hodině naváže vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v tamějším kulturním areálu. Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov – Bludově. „Každý rok se počet posluchačů zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost, loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Přesto věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ doufá umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.

 

Zahraničními hosty letošního ročníku budou orchestry z Polska, Německa a Slovenska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ spočítal Sršeň. Hudba bez hranic není jen hudební přehlídkou, ale také festivalem setkávání mladých lidí ze středoevropských zemí. Jim i posluchačům umožňuje poznávat historii, kulturu a mentalitu evropských sousedů.  

Záštitu nad festivalem převzali Marian Jurečka – ministr zemědělství ČR, Petr Gazdík - místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Zdeněk Brož - senátor Parlamentu České republiky a Stanislav Polčák - poslanec Evropského parlamentu, kteří osobně přijedou účastníky akce pozdravit. 

Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na koncert O5 a Radeček s Olympikem zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun, na místě vstupenka podraží o 70 korun.  

Facebook